Náhody neexistují

14. srpna 2016 v 11:11 | Nikolas
Podle mě náhody opravdu neexistují. Ani když si někdo třeba hodí mincí a mně se podaří uhodnout jakou stranou mince dopadne- i v tomto případě se jedná pouze sled událostí, záleží na prostředí, na osobě, která házela a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Co chci říct, je to, že vše co se děje má nějaký důvod, opodstatnění a původ, ať už se jedná o lidskou činnost nebo rozmar přírody. To by avšak také znamenalo, že každá akce, činnost má nějaký dopad-účinek. A to může být i trochu strašidelné, když si uvědomíte, že "náhodný" skutek jediné osoby může nepředstavitelné následky. Stačí, když vám ráno není dobře a tak jste trošku nevrlí, to je přeci pochopitelné....Jenže, co když jste zrovna "náhodou" venku potkali známého, který se šel projít (opět "náhodou"). Vy na nikoho ale bohužel nemáte náladu, tak jste trošku na známého nepříjemní, ale najednou si uvědomíte, že se nálada vašeho známého naprosto změnila, nejenom to, ale beze slova odejde a zdá se vám, jak odchází, že popotahuje. Vy jste totiž nevěděli, že venku není "náhodou, ale ve skutečnosti si chtěl jen pročistit hlavu, protože má doma problémy, ve škole či práce se mu nedaří a tak si myslí, že nemá na nic síly a vy jste tomu asi moc nepomohli.
Chci tedy říct, že bychom si měli dávat pozor na to, co děláme, říkáme a jak se chováme. To z jediného prostého důvodu, náhody neexistují, všechno je opodstatněno, započato. Sice nemůže ovlivňovat, jaké je počasí nebo jestli někdo onemocní, to ne, ale může ovlivňovat věci, které se dějí ve společnosti, mezi lidmi.
A taková menší rada nakonec, je lepší být vždy připraven, přeci jenom nevíte, kdy vás nějaká ta "náhoda" zase potká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 14. srpna 2016 v 13:12 | Reagovat

To je pravda, ale byť nepríjemný na známeho zas taká maličkosť nie je i mna fascinuje priebeh života, ako možno o 35 minút sa mi zmení svet, ktovie, nevidieť do budúcnosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama